Rektörümüz Prof. Dr. Nihat Şındak, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar başkanlığında düzenlenen 259. Üniversitelerarası Kurul Toplantısına (ÜAK) katıldı.
Toplantı gündeminde “Yükseköğretimde Uluslararasılaşma Strateji Belgesi” ve “2030’a Doğru Türk Yükseköğretim Vizyonuna Dair Üniversitelerle Bölgesel Toplantılar” vardı.
Toplantıda YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, üniversitelerin mevcut durumları ve önümüzdeki dönemde izlenecek yol haritası; eğitim-öğretim faaliyetlerinin mevcut durumu ve yükseköğretiminin geleceği hakkında detaylı değerlendirmeler yaptı.