2021 Mezuniyet Töreni Gerçekleşti

Siirt üniversitesi 2020-2021 Eğitim ve Öğretim yılında 2.084 öğrenciyi mezun etmenin mutluluğunu yaşadı.  Bununla beraber öğrencilerden uzak bir yıl geçirmiş olmanın hüznü ve üzüntüsünü yaşadı.


Pandemi koşulları gözetilerek üniversitemizin senato salonunda organize edilen mezuniyet törenine üniversiteyi derece ile bitiren öğrencilerimiz katıldı.


Törenin açılış konuşmasını yapan Rektörümüz Prof. Dr. Nihat Şındak; öğrencileri olmayan kampüsün bir tadı olmadığını söyleyerek öğrencisiz bir kampüsü; gülü olmayan bahçeye, meyvesiz ağaca benzetti. Rektörümüz, konuşmasının devamında Üniversitemizdeki gelişmeleri ve uzaktan eğitim sürecine değinerek Siirt Üniversitesi mezun olan öğrencilerimizden gurur duyduğunu kaydetti.


Rektörümüzün konuşması ardından söz verilen üniversite birincisi İlahiyat Fakültemiz mezunu Betül Tren; “Şuan çok heyecanlıyım, zorlu ve sıkıntılı bir süreçte, pandemi döneminde derslerimizi, sınavlarımızı tamamlamaya çalıştık, bu süre zarfında yanımızda olan hocalarımıza teşekkür ediyor, arkadaşlarımızın da mezuniyetinin hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.


Takdim töreninde öğrencilere başarı belgelerini ve hediyelerini sunan Rektör Prof. Dr. Nihat Şındak, Rektör Yardımcısılarımız Prof. Dr. Ömer Şahin Prof. Dr. Tekin Şahin, Genel Sekreterimiz Abdulkadir Işık, öğrencilere iyi dilek ve temennilerinden sonra başarılar diledi.


Tören toplu fotoğraf çekimi ve temsili kep atma ile son buldu.

GANİME ÇİSEL SÜLEYMANOĞLU (0484) 212-1111 / 3532
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
14 Temmuz 2021